Historie naší společnosti

Wilhelm Mast společnost založil v roce 1878 ve Wolfenbüttelu. Málokdo ale ví, že Mast-Jägermeister původně vyráběl ocet. Nebo že do 60. let 20. století jsme měli komplikované portfolio asi 40 produktů. 

Historie naší společnosti je téměř stejně odvážná a nekonvenční jako samotná značka Jägermeister. Začínala jako malá rodinná firma, která zaznamenala mezinárodní úspěch a tvrdou prací se dokázala zabydlet na nespočetných místech po celém světě. Společným tématem v průběhu let se stala naše mistrovská rovnováha tradice a inovací. Vždy jsme zůstali věrni našim kořenům a našim základním hodnotám, a zároveň jsme se odvážili během desítek let přijít s něčím neotřelým.

1878

Wilhelm Mast otevírá svou továrnu ve Wolfenbüttelu. Původní budova, která dodnes stojí, sloužila k výrobě octa pro místní konzervárenský průmysl a pro nedaleké těžební práce v pohoří Harz.

1917

Curt Mast přebírá společnost od svého otce Wilhelma. Je nadšencem do výroby bylinných destilátů a výjimečné kvality produktů. Zároveň je zodpovědným lovcem.

1922

Produkce octa končí a společnost se zaměřuje na víno a lihoviny.

1934

Po letech zdokonalování své receptury vytváří Curt Mast recept na Jägermeister. Ten je dodnes držen v tajnosti. O rok později se světoznámý bylinný likér dostává na trh.

1936

Curt Mast, fascinovaný výjimečnou kvalitou produktu, během let vyvíjí a uvádí na trh další lihoviny. Portfolio produktů mezitím sestává z téměř 20 lihových specialit.

1952

Günter Mast, synovec vynálezce Jägermeisteru Curta Masta, se připojuje k rodinné společnosti jako zplnomocněný zástupce. Jeho talent pro senzační marketingové kampaně mu umožňuje transformovat Jägermeister na jednu z nejúspěšnějších a nejznámějších značek likérů v Německu.

1958

Jak se úspěšná společnost rozrůstá, musí se přestěhovat z bývalé centrály do nové budovy na Hermann-Korb-Straße. V roce 1967 je na počest 70. narozenin Curta Masta ulice přejmenovaná na „Jägermeisterstraße“.

1964

Rozhodnutí s velkými důsledky: společnost redukuje své rozsáhlé portfolio produktů pouze na jeden výrobek s cílem soustředit se výhradně na úspěch Jägermeisteru.

1970

Společnost mění název na W. Mast Kommanditgesellschaft Jägermeister-Spirituosenfabrik. Po smrti Curta Masta přebírají otěže společnosti z Wolfenbüttelu Günter Mast a Dr. Günther Findel.

1975

Americký dovozce Sidney Frank podepisuje svou první distribuční smlouvu se společností Jägermeister. Ikonický likér z Wolfenbüttelu pak dokáže ve Spojených státech, které jsou stále jedním z klíčových trhů Jägermeisteru, rozšířit do širokého povědomí.

1987

Probíhá restrukturalizace společnosti na Mast-Jägermeister AG. Akcie dodnes drží rodina Mastů. Poprvé v historii není členem představenstva společnosti nikdo z rodiny Mastů. Později se společnost mění na akciovou společnost regulovanou podle práva EU, Mast-Jägermeister SE.

1996

V saském Kamenci se otevírá nová stáčírna Jägermeisteru. Závod vyrábí produkty především pro východoevropské trhy, ale také pro země jako Jižní Afrika nebo Španělsko.

2000

Mezinárodní vývoz nabývá od 90. let 20. století na významu. V roce 2000 poprvé převyšují vývozní prodeje nad domácími prodeji v Německu.

2006

Obnovený závazek pro závod ve Wolfenbüttelu: investice do administrace a výroby ve výši přibližně 50 milionů EUR. V hlavním areálu ve Wolfenbüttelu vzniká nová administrativní budova. Současně se sklad ve Wolfenbüttelu – Lindenu mění na stáčírnu.

2013

Poprvé od 60. let 20. století se portfolio rozrůstá o nové produkty pod značkou Jägermeister. Všechny vychází z tajné receptury originálu.

2014

Otevření první zahraniční dceřiné společnosti Mast-Jägermeister SE v Camberley ve Velké Británii. Společnost Mast-Jägermeister UK nyní rodinnou firmu zastupuje jako nezávislý distributor.

2015

Společnost Mast-Jägermeister SE přebírá svého amerického dovozce, Sidney Frank Importing Company, a zakládá dceřinou společnost ve Spojených státech – Mast-Jägermeister USA. Od této chvíle společnost samostatně řídí všechny své největší trhy – USA, Německo a Spojené království.

2017

Stáčecí zařízení se z hlavního sídla Jägermeister kompletně přesouvá do závodu v Lindenu. Přestavba v Lindenu dává vzniknout jednomu z největších a nejmodernějších zařízení na stáčení lihovin v Evropě.

2018

Společnost na svém domácím trhu zřizuje nezávislou prodejní a marketingovou dceřinou společnost Mast-Jägermeister Germany, aby zlepšila kultivaci trhu a navázala na úspěch společnosti Jägermeister v Německu.

2018

Společnost Mast-Jägermeister SE investuje do hamburské výrobny lihovin GIN SUL. Ve stejném roce společnost zřizuje svou inovační a investiční jednotku M-Venture.

2019

V dubnu 2019 přebírá společnost Mast-Jägermeister SE distribuční jednotky svého dlouholetého distribučního partnera Rémy Cointreaua v České republice a na Slovensku. Nově založené dceřiné společnosti Mast-Jägermeister CZ a Mast-Jägermeister SK pomáhají posilovat pozici společnosti na rychle rostoucích východoevropských trzích.

2020

Společnost Mast-Jägermeister SE se stává výhradním distributorem tequily Teremana na celém světě. Produkt vyrábí společnost Siete Bucks Spirits, kterou založili americký herec Dwayne Johnson a americká filmová producentka Dany Garcia.