LOUIS XIII

 
big (1).png

Legenda mezi koňaky s více než stoletou historií. LOUIS XIII jako jediný nese označení „Ultra Premium Cognac“. Je vrcholným projevem mistrovství všech, kteří jsou spojeni s jeho vznikem. LOUIS XIII není pouze koňak, je také známkou luxusu a kvality. Může se stát statusem životního stylu či investicí, jejíž hodnota nikdy neklesá.

 
 

Země původu: francie

Obsah alkoholu: 40 %

Rok založení: 1724

 
 
 
 

Barva

Čistá barva tmavého jantaru
Aroma

Jemné aroma zázvoru a muškátového oříšku


Chuť

Základem jedinečné chuti královského koňaku je nejlepší réva na světě. Dokonalá harmonie květin, ovoce a koření s drobnou příměsí jasmínu a mučenky. Filtrací získává tento koňak i jemné aroma zázvoru a muškátového oříšku. V neposlední řadě se vám na jazyku rozline vůně růží a fialek, kterou melodicky podtrhuje santalové dřevo a med.


Závěr

Hluboký a komplexní

 
 
 
gallery2.png
 

Výroba

Základem jedinečné chuti královského koňaku je nejlepší réva na světě. Ta pochází z odborníky nejvýše hodnocené oblasti Cognac, z oblasti Grande Champagne. Unikátní klima spolu s vápencovým podložím ztělesňují dokonalé podmínky pro pěstování vinné révy. Tato štědrá půda chráněná před extrémními vlivy počasí umožňuje kořínkům révy vzít si to nejlepší. Od ledna do března pak představují jednotlivé palírny své eaux-de-vie cellar masteru Perriette Trichet a porotě z Rémy Martin. Z celkového množství, čítajícího až tisíc vzorků, je vybráno pouze kolem tuctu, aby se stalo příštím královským koňakem.

Zrání probíhá v rozmezí 40 až 100 let v sudech z limousinského dubu. Bezkonkurenční harmonická vůně, plná chuť a čistá barva tmavého jantaru patří k nezapomenutelným setkáním s tímto klenotem. Každá láhev je vzácným originálem uloženým v přepychové kazetě, jehož číslo najdete jak na láhvi, tak na zátce.