METAXA ANGELS' TREASURE

 
metaxa-angels-treasure-07l-41.jpg

Lihoviny po celém světě leží a stárnou v sudech ovlivněných okolním, obvykle vlhkým prostředím. Během této doby se ze sudu odpařuje větší množství alkoholu než vody, takže stářením podíl alkoholu v nápoji klesá. Z toho, co ze sudu vyprchá se mohou těšit pouze andělé, proto se mu říká "angel's share". Ve sklepích Metaxa je však nízká vlhkost a stabilní teplota. Andělé si vezmou větší podíl vody a nám zanechají koncentrovanější směs zralých muškátových vín a špičkových destilátů, zrajících celá desetiletí, jejichž spojením vzniká jediná svého druhu, Metaxa Angels' Treasure.

 
 

Země původu: Řecko

Obsah alkoholu: 41 %

Rok založení: 1888

 
 
 
 
 

Barva

Temně jantarová barva s měděnými odlesky
Aroma

Velmi intenzivní aroma s hluboce sladkou vůní. Kůra hořkého pomeranče a sušené ovoce, jako jsou sušené švestky a meruňky. Sladké koření


Chuť

Sametová, hedvábná, teplá a komplexní. Citrusové plody, zvlášť hořký pomeranč, směs různých paprik, hořké čokolády, tabáku a jemného dubuZávěr

Intenzivní, komplexní s dlouhým dozníváním a s téměř hmatatelnou přítomností hořkého pomeranče a sladkého koření


 
 
vineyard-05.jpg
 

Výroba

Při tvorbě Metaxa Angels’ Treasure se Metaxa Master, Constantinos Raptis, inspiroval nevšedním jevem, který se vykytuje ve sklepních prostorách Metaxa v Attice tzv. Andělským podílem - pečlivě ošetřované špičkové lihoviny po celém světě trpělivě čekají v sudech, stárnou a zrají ovlivněné okolním prostředím.

Během této doby voda i alkohol díky odpařování unikají póry v sudech. V obvykle vlhkých podmínkách se přirozeně odpařuje více alkoholu než vody, takže stárnutím podíl alkoholu v nápoji klesá. To, co ze sudu vyprchá, je podíl, ze kterého se mohou těšit jen andělé, proto se mu říká „Angels' Share“.