METAXA AEN

 
big (10).png

Ze samého srdce Metaxy pochází AEN, nejvzácnější řecká lihovina, jaká kdy byla vytvořena. Za tímto starodávným slovem, které znamená „navždy“, se skrývá elixír z více než 200 směsí z původního sudu č. 1, který patří do sady původních sudů, stále bezpečně uložených ve sklepích společnosti Metaxa.

 
 

Země původu: Řecko

Obsah alkoholu: 45 %

Rok založení: 1888

 
 
 
 
 

Barva

Tmavě mahagonová protkaná bronzem
Aroma

Intenzivní, komplexní, velmi sofistikované, silná přítomnost dubového dřeva a lesních vůní, sušené ovoce, kůra hořkého pomeranče

Chuť

Velmi komplexní, nepodobná ničemu, co jste ochutnali; dub, sušené fíky, rozinky, karamel, tabák, doznívající nádech pomerančové kůry

Závěr

Dokončení velmi dlouhé, moka káva a sladké koření


 
 
vineyard-05.jpg
 

Výroba

Nejprve proběhne dvojitá destilace hroznů tří odrůd vyzrálých pod řeckým sluncem. Poté se destilát staří v ručně vyráběných dubových sudech z francouzské oblasti Limousin. Po dosažení požadované zralosti (označované počtem hvězdiček) nastává mistrovská práce Metaxa Mastera, a to sladění jednotlivých eaux-de-vie pro dosažení unikátní a konzistentní chutě.

Následně se destilát míchá s archivními muškátovými víny z Egejských ostrovů Samos a Limnos a s tajnou směsí bylin a koření (např. extrakt z okvětních plátků růže). Pro dosažení výsledné jemné chuti se Metaxa, ještě před stáčením do lahví, nechává půl roku dozrát v sudech.