GLENFIDDICH IPA

 
IPA 600.png

Glenfiddich, značka světově nejoceňovanější single malt whisky, uvádí na trh novou experimentální řadu Glenfiddich IPA Experiment, která spojuje touhu palírny posouvat hranice skotské whisky s průkopníky ve světě whisky. Řada Glenfiddich Experiment má inspirovat a jeho prvním experimentem je Glenfiddich IPA - první skotská single malt whisky na světě, která zrála v sudech po řemeslném pivu India Pale Ale (IPA) z malého pivovaru ve Speyside.

 
 

Země původu: sKOTSKO

Obsah alkoholu: 43 %

Rok založení: 1887

 
 
 
 
 

Barva

Slámová


Aroma

Nádherně vyvážená vůně zralého zeleného jablka, hrušky Williamsovy a jarních květů. Aromatický chmel a čerstvé byliny doplňují typickou ovocnou a sladkou vůni whisky Glenfiddich a vanilkový dubový nádech.


Chuť

Ostrá se šťavnatými citrusy následovanými jemnou sladkou vanilkou a nádechem čerstvého chmeleZávěr

Dlouhotrvající sladkost s jemným nádechem zeleného chmele.
 
 
cite (1).jpg
 

Výroba

Obiloviny (pšenice nebo ječmen) se na hrubo pomelou. To se smíchá s horkou vodou, aby se dostal ven škrob. Přidají se kvasinky a kvašením se cukr přemění na alkohol. To se destiluje, aby se odstranily nečistoty a zůstal jen čistý alkohol (94% obj.)

Odborník na single malt whisky Glenfiddich, Brian Kinsman, vytvořil Glenfiddich IPA ve spolupráci s lokálním pivovarem Speyside, se kterým ho spojuje nadšení pro nevšední příchutě. Společně se podíleli na přípravě nové skotské single malt whisky prosycené šťavnatými citrusy a štiplavým nádechem dubových sudů, ve kterých předtím zrálo silné pivo Speyside IPA. V procesu tvorby nové whisky pro řadu Glenfiddich Experimental tito partneři vytvořili také zcela nové pivo IPA.