GLENFIDDICH 26 LET

 
glenf-26-895.png

Glenfiddich 26 let Excellence je novým přírůstkem do portfolia single malt whisky této rodinné palírny. Je to také první whisky palírny Glenfiddich, která byla stařena 26 let. Destilát je stařen po dobu minimálně 26 let v pečlivě vybraných sudech z amerického dubu, kde předtím zrál prémiový bourbon. Jedná se o zcela unikátní a velmi prémiovou skotskou single malt whisky, která by neměla chybět ve standardní nabídce žádného prestižního podniku.

 
 

Země původu: sKOTSKO

Obsah alkoholu: 43 %

Rok založení: 1887

 
 
 
 
 

Barva

Bohatě zlatá

Aroma

Jemné a delikátní s překrásnými bohatými květinovými tóny. Jarní květy, fialky, sladké lusky a zelené okvětní lístky

Chuť

Pulzující a plná života s nádhernou vyvážeností dubové suchosti a sladkosti třtinového vanilkového cukru. Postupně se rozvíjejí bohaté dubové tóny s nádechem lékořice a všeobjímajícího koření


Závěr

Hluboký a komplexní

 
 
cite (1).jpg
 

Výroba

Obiloviny (pšenice nebo ječmen) se na hrubo pomelou. To se smíchá s horkou vodou, aby se dostal ven škrob. Přidají se kvasinky a kvašením se cukr přemění na alkohol. To se destiluje, aby se odstranily nečistoty a zůstal jen čistý alkohol (94% obj.)

Destilovaný alkohol je uložen do barelů. Tam je ponechán po dobu minimálně 3 let v našem případě 26 let (dubové sudy dodávají většinu z její vůně a barvy). Potom se stačí do lahví.