METAXA 12*

 
metaxa_bottle_600.png

Metaxa 12* je dokonalým produktem z řady Metaxa Stars. Obsahuje vzácné vinné destiláty, pomalu zrající v sudech z francouzského limousinského dubu, a vynikající muškátová vína výhradně z egejského ostrova Samos, kde hrozny rostou na malých terasových vinicích a sklízejí se pouze ručně. Poslední tečkou v této směsi je tajný buket májových růží a středomořských bylin, který vytváří Metaxa master Constantinos Raptis.

 
 

Země původu: Řecko

Obsah alkoholu: 40 %

Rok založení: 1888

 
 
 
 
 

Barva

Živá, koncentrovaná a aromatická



Aroma

Zářivě jantarová, s bronzovými odlesky po okrajích


Chuť

Sušené květiny a střídavě se objevující vybrané výrazné aromatické byliny; káva, karamela a čokoláda v kombinaci se sušenou švestkou a pomerančovou kůrou.


Závěr

Pražený dub s dlouhým, uspokojujícím dozníváním a trochou koření a pomerančové kůry, která ve finále přidává na intenzitě

 
 
vineyard-05.jpg
 

Výroba

Nejprve proběhne dvojitá destilace hroznů tří odrůd vyzrálých pod řeckým sluncem.

Poté se destilát staří v ručně vyráběných dubových sudech z francouzské oblasti Limousin.

Po dosažení požadované zralosti (označované počtem hvězdiček) nastává mistrovská práce Metaxa mastera, a to sladění jednotlivých eaux-de-vie pro dosažení unikátní a konzistentní chutě.

Následně se destilát míchá s archivními muškátovými víny z egejských ostrovů Samos a Limnos a s tajnou směsí bylin a koření (např. extrakt z okvětních plátků růže). Poté se Metaxa nechává zrát v dubových sudech.